TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Novinky
Podzim 2023 a PF 2024 PDF Tisk Email
  
Čtvrtek, 28 Prosinec 2023 00:00

Prožíváme poslední dny tohoto roku a tak v posledním článku shrneme úspěšné závody a akce podzimní části sezony:

Přespolní běh 17. listopadu završil pro petřínské opět úspěšnou sezonu Běžeckého poháru mládeže, kde jsme se mezi všemi oddíly Plzeńského krajského atletického svazu umístili na zlaté pozici v součtu získaných bodů, které vybojovali jednotliví závodníci při všech kolech BPM. Navíc se po součtu všech bodů jednotlivých kategorií na jedné ze tří nejvyšších příčkách umístilo celkem 11 vytrvalců a vytrvalkyň z Petřína, z nichž těmi na stupínku nejvyšší v roce 2023 jsou:

Dci Tomáš Kraus / Dky Kristýna Čechová / EleH Jaroslav Vyhnal / EleZ Tereza Šturmová / EleHm Jakub Weber

Všem úspěšným vytrvalcům a jejich trenérům v čele s Mgr. Janem Krausem, který má závody BPM na starost gratulujeme a přejeme jim úspěchy i v roce 2024.

výsledky BPM 2023: http://www.pro-sport.cz/pohar-mladeze-2023/

 

 

Přespolní soutěže v Plzeňském kraji zakončilo Mistrovství PK v přespolním běhu všech kategorií již tradičně v Bělé nad Radbuzou, a to konkrétně 21. 10. V kategorii Dky zvítězila Kristýna Čechová, v kategorii Žkm Eliška Volfová. Petřínské barvy hájili také mladší účastníci. Zlato vybojovali ve svých kategoriích EleH a Elez Jaroslav Vyhnal a Tereza Šturmová, stříbrnou medaili Nikol Hellerová v kat. EleZ a v kat. EleH bronzovou příčku Václav Němeček.

Gratulujeme medailistům a děkujeme trenérům za jejich přípravu.

výsledky MPK: https://online.atletika.cz/vysledky/68052/0/2

 

Soutěž přespolních běhů zakončilo 25. 11. Mistrovství ČR v přespolních bězích, letos v Dříteči. Do štafety ml. žactva, zastupující Plzeňský kraj, byla nominována petřínská Eliška Volfová, která společně se svými spoluzávodníky vybojovala skvělou stříbrnou medaili.

Elišce a jejím trenérům Bc. Janu Vosejpkovi a Bc. Alešovi Sutnarovi moc gratulujeme.

výsledky MČR: https://online.atletika.cz/vysledky/70321/0/2

 

V našem letošním prvním halovém závodě sezony, Mezikrajovém utkání st. žactva letos poprvé s podtitulem DNA = Dynamics new athletics s novými pravidly, jsme měli 10. prosince v Praze v hale Otakara Jandery na Stromovce tříčlenné zastoupení, což je velký úspěch i přes celkové obsazení poslední pozice mezi 4 kraji. Velý dík za účast patří nejen Vojtěchovi Koželuhovi, Leonardu Mastnému a Kateřině Novákové, ale také trenérům Mgr. Janu Krausovi, Mgr. Karolíně Prokopové a Bc. Alešovi Sutnarovi za přípravu závodníků.

výsledky MÚDNA: https://online.atletika.cz/vysledky/70891/0/2

 

Nezaháleli jsme však ani co se týče vzdělávacích akcí. Naše trenérské řady rozšířili Zuzana Tomášková, Lucie Čermáková a Matyáš Neumayer, když úspěšně absolvovali 25. 11. Školení trenérů atletických přípravek v Plzni. Mohou se tak pyšnit trenérskou licencí TAP a vychovávat další generace atletek a atletů. O největší vzdělávací počin se však postaral Bc. Aleš Sutnar, který v Pardubicích absolvoval při prodlouženém víkendu od 2. do 5. listopadu Školení rozhodčích 1. třídy a kvalifikoval se tak do nejvyšší tuzemské skupiny rozhodčích.

Všem nově proškoleným činovníkům srdečně blahopřejeme.

 

A nakonec přejeme všem petřínským atletům, trenérům, rozhodčím, činovníkům a fanouškům mnoho zdraví a úspěchů v novém roce 2024!

Mnoho úsměvů na Vašich tvářích vám přeje vedení AO TJ Sokol SG Plzeň-Petřín

Aktualizováno ( Neděle, 14 Leden 2024 21:14 )
 
Finále OMD ml. žactva 2023 a další závody družstev PDF Tisk Email
  
Pondělí, 18 Září 2023 00:00

Zlato a bronz pro mladší žactvo!

Skvělý výkon se povedl atletům a atletkám v mladším žactvu minulou neděli 10. 9. 2023, když se ve Finále Oblastního Mistrovství družstev ml. žactva na městském atletickém stadionu v Plzni mladší žáci umístili na úžasném 3. místě a petřínské družstvo mladších žákyň se svou bojovností vyšplhalo až na příčku nejvyšší a braly zlaté medaile. Narušily tak šňůru vítězství AK Škody Plzeň trvající dlouhých osm let. Zvítězily ziskem 187b, čímž své soupeřky na druhé příčce překonaly o celých 16,5b. Do Finálového boje se nejlépe bodově zapsaly atletky: Eliška Hovorková, Valentýna Zikmundová a Dita Chocholatá. Petřínští mladí atleti brali i v malém počtu účastníků třetí místo ziskem 83b. Nejvyšší bodový přínos svému družstvu zajistili: Petr Tomášek, David Mareš a Ondřej Novák.

Oběma družstvům a trenérům v čele s Bc. Janem Vosejpkou blahopřejeme ke skvělému výkonu!

Výsledky Finále: https://online.atletika.cz/vysledky/68036/0/2

 

Svou soutěž o den dříve ukončila také družstva juniorů a juniorek na Mistrovství Čech juniorů sk.A, které se konalo v Praze na stadionu Eden. Obě juniorská družstva se po konci soutěže umístila na příčce s číslem 7. Celkovému součtu získaných 47b nejvíce přispěli závodníci: Matyáš Neumayer, Tomáš Kraus a Jan Kinkor. Do 33b zisku pak mezi juniorkami nejvíce přispěly: Kristýna Čechová, Nikola Azari a Tereza Mikulíková.

Děkujeme oběma družstvům a jejich trenérům pod vedením Mgr. Jana Krause a Mgr. Karolíny Kupecké za reprezentaci na Mistrovské akci družstev.

výsledky MČ juniorů: https://online.atletika.cz/vysledky/65812/0/2

 

Ze druhého místa v krajské soutěži se také na Mistrovství Čech družstev staršího žactva sk.A probojovaly také petřínské starší žákyně, které se o co největší bodový přínos ze soutěže pokusily 9. 9. 2023 na stadionu v Chebu. Žákyně se i v menším počtu snažily svědomitě a na 11. místě skončily se součtem 32b. O nejvyšší bodový přínos se na MČ postaraly: Kateřina Nováková, Zuzana Šmákalová a Lucie Churavá.

Děkujeme i družstvu starších žákyň v čele s Bc. Alešem Sutnarem za reprezentaci na Mistrovském závodu družstev.

výsledky z MČ žactva: https://online.atletika.cz/vysledky/68730/0/2


 
Léto 2023 PDF Tisk Email
  
Pondělí, 04 Září 2023 00:00

Během letních měsíců tohoto roku zaznamenal náš oddíl hned několik zajímavých akcí a úspěchů. 4. 6. se na městském atletickém stadionu v Plzni konalo Mistrovství v dlouhých překážkových bězích a hodu kladivem, kde se naše dorostenka Kristýna Čechová umístila na skvělém 2. místě na trati 2000m překážek v osobním maximu 8:29,37 min. Žákyně Kateřina Nováková si skvěle vedla v kladivu, které dohodila do vzdálenosti 24,48m a vybojovala tak stříbrnou medaili. 17. června proběhl větší závod a to Mistrovství České republiky juniorů a dorostu v Praze na Julisce. Zde jsme zaznamenali jednu bronzovou medaili a několik finálových umístění. O medaili se v hodu diskem juniorek postarala Eliška Dobešová, která své náčiní poslala do vzdálenosti 40,74m. Do finále se v běhu na 400m dorostenek probojovala Anna Reichová, v soutěži trojskoku juniorek Marina Nedělová a ve skoku vysokém juniorek Anna Šobrová. 25. 6. následovalo Mezikrajové utkání staršího žactva, které proběhlo ve Staré Boleslavi. Zde se předvedl především náš závodník Adam Novák, který se umístil na 1. místě v běhu na 300m, ve vrhu koulí skončil čtvrtý díky nejlepšímu osobnímu výkonu 13,86m a k celkovému druhému místu mezi kraji pomohl družstvu také svou účastí ve štafetě 4x60m. Na začátku července proběhl tradiční závod s názvem Západočeská veteraniáda na Petřínském stadionu a tato akce se opět za přispění všech závodníků i rozhodčích a organizátorů pod vedením Ing. Jiřího Bastla velice vydařila. V Ostravě ve Vítkovicích se uskutečnilo v prvních červencových dnech 1. - 2. 7. Mistrovství České republiky do 22 let, ve kterém se blýskla ženská štafeta 4x400m ve složení Voříšková/Viktorová/Reichová/Sládková, která proběhla cílem v čase 3:46,64 min. na úžasném 2. místě. V létě navíc proběhly dva příměstské atletické tábory pro mladé atlety pod vedením Bc. Aleše Sutnara a letní atletické soustředění na Šumavě pod vedením Mgr. Karolíny Kupecké, kterého se zúčastnilo 70 petřínských členů. 26. srpna jsme zaznamenali také úspěch žákyně Zuzany Šmákalové, která si v rámci závodu Chodská 1500, který je zároveň krajským Mistrovstvím v běhu na 1500m, doběhla pro stříbrnou medaili v čase 5:42,18 min., což je její nejlepší osobní výkon. Nadále naši vytrvalci závodí v rámci Běžeckého poháru mládeže, z jehož závodů si pravidelně vozí body a skvělá umístění do celkového hodnocení.

Držíme všem palce, aby jejich přesun z volnočasového léta do pracovního podzimního procesu byl co nejhladší a těšíme se na pravidelné setkávání při trénincích, závodech a dalších atletickým akcích. Za oddíl TJ Sokol SG Plzeň - Petřín, Aleš Sutnar


 
Nábor do atletických tréninkových skupin 2023 PDF Tisk Email
  
Neděle, 03 Září 2023 00:00

Ahoj a Dobrý den,

zajímala by Tě atletika? Chtěl bys být jako Vadlejch, Švábíková, Juška nebo třeba Jíchová, anebo si chceš prostě jen zasportovat ve skvělém kolektivu? Tak se přidej mezi nás! Wink Nabízíme trénování a závodění ve všech věkových kategoriích na pěkném stadionu s kvalitním vybavením pod dozorem kvalifikovaných trenérů. Stačí jen přijít na trénink Tvé věkové skupiny (dohledáš si na: http://www.sokolplzen-petrin.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=58) a více už se dozvíš u trenérů, kteří Ti zodpoví jakékoli otázky. S sebou stačí mít pouze sportovní oblečení dle počasí, běžecké boty, pití a dobrou náladu. Pro nezletilé děti doporučujeme příchod na úvodní trénink s rodiči.

Náborové tréninky začínají od 2. týdne v září a probíhají celý měsíc, ale můžeš dorazit kdykoliv přes rok. Svou věkovou skupinu si vybereš dle informací v sekci: Tréninkové skupiny

Budeme se na Tebe těšit, trenéři a atleti z TJ Sokol SG Plzeň - Petřín! Smile

Aktualizováno ( Středa, 06 Září 2023 11:51 )
 
Horské MČR a BPM PDF Tisk Email
  
Pondělí, 24 Duben 2023 00:00

Den před odstartováním dalšího ročníku BPM 2023 se v Sušici 15. dubna uskutečnilo Horské Mistrovství České republiky v půlmaratonu. V tomto Mistrovství jsme zaznamenali úspěch vytrvalce Davida Lukáše, který ve své kategorie M35 (muži do 35 let) doběhl v čase 1:46,16 min. na 2. místě.

16. a 19. dubna navíc proběhly první závody Běžeckého poháru mládeže, Běh mravenčí stezkou a Běh osvobození. Výsledky z těchto úvodních vytrvaleckých závodů jsou již k dispozici zde: http://www.pro-sport.cz/vysledky-3/

Gratulujeme všem úspěšným závodníkům ke sběru prvních cenných bodů a medailí.


 
MČR v přespolním běhu (a MS v maratonu) 2023 PDF Tisk Email
  
Pátek, 14 Duben 2023 00:00

V aprílový den 1. dubna 2023 proběhlo Mistrovství České republiky v přespolním běhu, které letos hostila Tělocvičná jednota v Jablonné nad Orlicí. I přes účast našich vytrvalců z řad dorostu a žactva se nejlépe v závodě zapsali nejmladší. Atlet z přípravky Jaroslav Výhnal si doběhl pro bronzovou medaili, když absolvoval 1 kilometr bahnitým terénem v čase 3:50 min. Třetí místo si zapisuje také přípravkářka Tereza Šturmová, která stejnou trať zaběhla za 3:58 min. Další výsledky petřínských atletů a atletek si můžete zobrazit, když rozkliknete odkazy s konečnými výsledky.

Oběma úspěšným medailistům moc gratulujeme!

výsledky závodu přípravek: https://online.atletika.cz/vysledky/67750/0/2

zbylé kategorie: https://online.atletika.cz/vysledky/65723/0/2

 

Navíc dodáváme malou upoutávku na velký vytrvalecký závod, kterým je Mistrovství světa v maratonu na přelomu září a října 2023 v Rize. Na něm se představí běžec v petřínském dresu Petr Nový, což i to je velký úspěch a budeme mu držet palce, aby předvedl co nejlepší výkon.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 58

Vyhledávání

Navštivte fotogalerii

Banner

Náš sponzor

Banner
Banner