TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Novinky
„Jsem atlet“ na startu PDF Tisk Email
  
Čtvrtek, 23 Únor 2017 15:11

„Jsem atlet“ na startu


Český atletický svaz startuje nový projekt s názvem Jsem atlet určený pro mladé atlety ve věku od 13 do 17 let. Navazuje tak na projekt Atletika pro děti, který již velmi úspěšně běží sedmým rokem. Patrony projektu Jsem atlet se stali tyčkař Jan Kudlička, vícebojař Adam Sebastian Helcelet a sprinterka Nikola Bendová.
Cílem projektu je podporovat, motivovat a oslovit mladé v teenegerském věku a ukázat jim, jak je atletika krásný a atraktivní sport, který mohou provozovat celý život. Najít nové přátele, prožít jedinečné zážitky a emoce, které dokáže sport nabídnout.


„Vybrali jsme zajímavé atletické tváře, úspěšné reprezentanty a mladou úspěšnou atletku, která má k této věkové skupině blízko. Chceme mladým, kteří již atletiku dělají, ukázat, že mohou být hrdí na to, jaký sport provozují. Věříme, že patroni motivují další mladé lidi k tomu, aby si našli cestu k atletice,“ říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.


Základ projektu bude fungovat v atletických oddílech a klubech v tréninkových skupinách, které věkově navazují na kroužky Atletiky pro děti. Český atletický svaz pracuje s dětmi ve sportovních střediscích a sportovních centrech mládeže, které fungují při jednotlivých oddílech a bude pro ně připravovat nejen ucelené tréninkové a metodické materiály, ale také soutěže a podobné aktivace, které je budou motivovat v jejich atletickém tréninku a při závodech. ČAS má zároveň ambici oslovit i teenegery, kteří nechtějí dělat atletiku závodně, ale pouze jako svůj doplňkový či rekreační sport. I takové kroužky při atletických oddílech a klubech v současné době vznikají pod názvem Atletika pro radost.


„Rozjíždíme sociální sítě určené pro tuto věkovou skupinu pod názvem Jsem atlet, především Facebook a Instagram. Věříme, že se pro mladé stanou platformou, kde si budou moci vyměňovat své zkušenosti z tréninků, závodů a hlavně se atletikou bavit. Zároveň připravujeme s patrony projektu videa, která povzbudí mladé atlety v jejich práci,“ doplňuje Varhaník.


A co říká o své roli patrona Adam Sebastian Helcelet, stříbrný medailista z mistrovství Evropy v Amsterdamu? „Rád se zapojuji do projektů, které odhalují a podporují nové talenty, které u nás vyrůstají. Na to, jaká jsme malá země, máme řadu skvělých sportovců a těší mě, že to platí i pro české atlety. Proto bych si přál, aby se tomuto nádhernému sportu věnovalo více talentů,“ a vzkazuje všem mladým sportovcům: „Mladým atletům bych poradil, že musí nejprve najít radost z tohoto sportu a hlavně nesmějí nic uspěchat.“


Tváří projektu je také mladá talentovaná sprinterka Nikola Bendová. „Moc si vážím toho, že mohu být součástí takového projektu. Mladým atletům bych vzkázala, aby se hlavně nebáli být sami sebou a neostýchali se mít vysoké cíle.“


Jan Kudlička je třetí tváří projektu. „Jsem samozřejmě moc rád, že jsem součástí projektu Jsem atlet. Mladým atletům bych poradil, ať se atletikou baví a užívají si ji. A to, že je v jejich věku někdo lepší než oni, ještě nic neznamená. S trpělivostí nejdál dojdeš, úspěchy na ně mohou čekat později. Doporučil bych, aby si pilovali techniku, protože čím dříve, tím lépe. A na fyzickou přípravu budou mít spoustu času,“ doporučuje svěřenec Boleslava Patery.

 
Sportovní akademie podpoří Sokol PDF Tisk Email
  
Neděle, 19 Únor 2017 19:20

Sportovní akademie podpoří Sokol

Jak zde již napsal Honza Sutnar, dohodli jsme se na spolupráci mezi atletickým oddílem Sokola Plzeň a klubem sportovní všestrannosti Sportovní akademií Praha.

Sportovní akademie byla založena před pěti roky při FTVS UK, jako klub, který preferuje sportovní, nikoliv pouze atletickou všestrannost. Neshodujeme se zcela s projekty Českého atletického svazu ohledně přípravy dětí a mládeže. Víme, že i basketbalisté ustupují od mini basketu, stejně tak jako házenkáři od mini házené, či hokejisté zařazují více kompenzačních činností z jiných sportů tak, aby dětem neomezovali přirozený rozvoj základních pohybových schopností. Jsme přesvědčeni, že příliš brzká specializace a forsírování nácviku omezeného rozsahu disciplín, vede k opotřebování psychomotorických sil a ztrátě zájmu o sport a pohybovou aktivitu. Nikomu nic nevnucujeme. Jsme přesvědčeni, že naše cesta je správná a za svým názorem si stojíme. Přáli bychom si, aby naši mladí sportovci byli dobrými ba skvělými atlety, ale pokud bude v jejich raném věku převládat atletická specializace, nemusíme je později vidět tam, kde bychom chtěli.

Obklopili jsme se trenéry z jiných sportovních odvětví. Ve svém středu máme hokejistu, basketbalistku, trenéry plavání, gymnastiky, bojového umění, pravidelně cvičíme s fyzioterapeutkou atd.

Ano, přejeme si, aby se z našeho zhruba 100 členného klubu, moderně řečeno, generovalo co nejvíce dětí, nadšených pro královnu sportů, pro kterou dýcháme i my.

Vybrali jsme 15 dětí, o kterých si myslíme, že jsou schopné posílit mladé petřínské atlety.

Důvodů proč do Plzně a ne do nějakého pražského oddílu je hned několik. Nechceme je zde zbytečně rozebírat, abychom se někoho nedotkli. Jako atletičtí trenéři patříme pod křídla Sokola a několik let jsme zde pomáhali s extraligou. Výhodou také je, že sídlíme ve Vokovicích v Praze 6 a na závody do Plzně jedeme asi tak dlouho jako např. do Vršovic v Praze 10.

Uvidíme, jak se náš společný nápad s ing. Jirkou Bastlem osvědčí.

Za vedení Sportovní akademie

Pavlína a Vítek Vostatkovi

Aktualizováno ( Neděle, 19 Únor 2017 19:21 )
 
Mistrovství plzeňského kraje žactva 2017 PDF Tisk Email
  
Úterý, 14 Únor 2017 14:40

Vyhodnocení Mistrovství plzeňského kraje žactva 2017

V sobotu 11. 2. proběhlo halové mistrovství v Praze na Strahově. Za klub se zúčastnilo celkem 26 starších (10) a mladších (16) žáků a žákyň, což vzhledem k počtu dětí byla nízká účast ovlivněna termínem jarních prázdnin. Nicméně se dětem podařilo získat pěkná umístění a celkem 10 medailí.

Velice gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu! :)

Mistrovské 1. Místo:

Marek Čeliš 60m       8.49

Marek Čeliš 150m     20.33

Radek Hrubý dálka      4.51

 

2. Místo:

Barbora Dezortová 60m       8,74

Barbora Dezortová 150m     21.62

Radek Hrubý 800m     2:31,51

 

3. Místo:

Petr Kučera 300m          45.26

Matyáš Myslík 800m          2:35,79

Magdaléna Hellmayerová 60m př.       11.36

Bartoloměj Rudas 60m př.       11.81

 

Závody proběhly v klidu a časový pořad byl mírně urychlen.

Doufám, že v květnu na Mistrovství kraje na dráze bude účast dětí daleko větší! :)

A také, že už všichni budeme mít klubové dresy, které nám teď scházely a bylo dobré, že děti měly aspoň oddílová trika.

 

Zpracovala: Karolína Prokopová

 

 

 

 

Aktualizováno ( Neděle, 19 Únor 2017 10:42 )
 
Mistrovství plzeňského a jihočeského kraje mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek 2017 PDF Tisk Email
  
Úterý, 24 Leden 2017 10:14

Vyhodnocení Mistrovství plzeňského a jihočeského kraje

mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek 2017

V sobotu 21. 1. se v Praze, ve Stromovce uskutečnilo halové mistrovství kraje. Za náš klub se zúčastnilo 26 závodníků. Nejen vysoká byla účast, ale i medailová úspěšnost – celkem 23 J. Závody se vydařily a i přes zpoždění nás především těšily krásné výkony našich závodníků! Všem gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci klubu!

 

1.místo:

Martina Štychová           ženy                      60m         7,65

Sára Čelišová                 dorostenky             60m         7,87

Martina Štychová           ženy                      200m       24,63

Jakub Karlach                dorostenci              400m       53,48

Jakub Karlach                dorostenci              800m       2:00,37

Linda Suchá                  dorostenky             60m př.    9,03

Linda Suchá                  dorostenky             dálka        5,72

Dominik Sládek              junioři                    koule        14,54

Čelišová-Lokajíčková-

Stehlíková-Suchá           dorostenky             4x200    1:46,64

 

 

2.místo:

Sára Čelišová                    dorostenky         200m        25,57

Martin Šilhavý                   muži                  800m        1:58,90

Lucie Hřebíková                ženy                  800m        2:21,69

Lucie Adlerová                 dorostenky         800m        2:29,86

Karolína Egersdorfová        dorostenky         400m        63,61

Iveta Kubová                    ženy                 dálka         5,28

Daniel Kastner                  dorostenci          400m        55,61

Linda Suchá                     dorostenky         výška        156

 

3.místo:

Iveta Kubová                   ženy                   60m       8,32

Lucie Adlerová                 dorostenky          400m     63,66

Albert Weber                  dorostenci           dálka     5,46

Lucie Hřebíková               ženy                   400m     61,96

David Žahour                   dorostenci           1500m  5:29,79

Křížek-Karlach-

Šilhavý-Fikrle                    muži                    4x200    1:36,08

 

Zpracovala: Karolína Prokopová

Aktualizováno ( Úterý, 24 Leden 2017 10:29 )
 
předávání Poháru mládeže Radnice PDF Tisk Email
  
Pondělí, 12 Prosinec 2016 18:24

 

Více fotek naleznete na: zde

Aktualizováno ( Pondělí, 12 Prosinec 2016 18:34 )
 
Rozšíření oddílu PDF Tisk Email
  
Pátek, 02 Prosinec 2016 14:10

Něš oddíl se snaží dosahovat co nejlepších úspěchů ve všech věkových kategoriích. Proto se náš oddíl rozšířil o základnu v Praze, kde trénují nadějní atleti pod vedením hlavního trenéra Vítka Vostatka. Už v letošní sezóně tato spolupráce velmi dobře fungovala a pohohla týmu mladších žáků k celkovému druhému místu v závodech družstev jen o pár bodů za klubem AK Škoda Plzeň.

I pro nadcházející sezónu se v obou destinacích připravují atleti podávat co nejlepší výkony.

Všem aletům přejeme spoustu úspěchů při halových závodech v zimním období a věříme, že i následující seóna bude tak úspěšná jako ta loňská.

Aktualizováno ( Pátek, 02 Prosinec 2016 14:18 )
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 29

Vyhledávání

Navštivte fotogalerii

Banner

Náš sponzor

Banner
Banner