TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Novinky
Atletický náborový týden PDF Tisk Email
  
Neděle, 23 Srpen 2020 00:00

Ahoj a Dobrý den,

zajímala by Tě atletika? Chtěl bys být jako Železný, Hejnová, Špotáková nebo třeba Šebrle, anebo si chceš prostě jen zasportovat ve skvělém kolektivu? Tak se přidej mezi nás! Wink Nabízíme trénování a závodění ve všech věkových kategoriích na pěkném stadionu s kvalitním vybavením pod dozorem kvalifikovaných trenérů. Stačí jen přijít na trénink Tvé věkové skupiny během prvních dvou zářijových týdnů, kdy bude nábor do atletických skupin probíhat a více už se dozvíš u trenérů, kteří Ti zodpoví jakékoli otázky. S sebou stačí mít pouze sportovní oblečení dle počasí, běžecké boty, pití a dobrou náladu. Pro nezletilé děti doporučujeme příchod na úvodní trénink s rodiči.

Jednotlivé časy a dny tréninků věkové skupiny kterou hledáš najdeš v sekci Tréninkové skupiny na Této oddílové webové stránce.

Budeme se na Tebe těšit, trenéři a atleti z TJ Sokol SG Plzeň - Petřín! Smile

Aktualizováno ( Neděle, 23 Srpen 2020 10:10 )
 
Zprávy ze druhé části léta PDF Tisk Email
  
Neděle, 23 Srpen 2020 00:00

Léto je téměř u konce a tak vás seznámíme s tím, co se v srpnových dnech událo v našem atletickém oddílu:

Ještě než vypukla bitva o medaile v rámci MČR na začátku srpna u nás v Plzni na Skvrňanech, vyrazili petřínští atleti 8. 8. na již tradiční týdenní letní soustředění na Šumavu do Stach - do penzionu U dvou Rysů nedaleko sjezdovky Zadov. Tréninky juniorů, dorostu, staršího a mladšího žactva nebo také některých přípravkářů zde probíhaly pod vedením trenérů: Mgr. Karolíny Prokopové, Mgr. Jana Krause, Mgr. Lukáše Lintimera a Aleše Sutnara. Jako každý rok je soustředění spjato s určitým tématem, které je stěžejní pro průběh celotáborových her. Letos bylo zvoleno téma: RETRO a tak mladí atleti kromě nabrání vytrvalosti, zlepšení své rychlosti a síly poznali např. zásady jisker, pionýrů či svazáků, vyzkoušeli si převod uprchlíků přes státní hranice do okolních států, seznámili se se hrami a hračkami svých rodičů nebo vyzkoušeli atmosféru dovolené v nedaleké ''jugošce." Vrcholem bylo secvičení krátké sestavy na improvizovanou spartakiádu všemi členy soustřeďka. Účastníci tak z dalšího velice povedeného ročníku odjížděli nabiti plno novými zkušenosti i chutí do dalších tréninků a závodů.

Hned v neděli 16. 8. po letním soustředění proběhl další závod běžeckého poháru s vloženými závody, tentokrát v Domažlicích již 55. ročník Chodské 1500. Závodníci mohli absolvovat tradiční běhy na dráze na 300m - 1500m nebo také krátké sprinty či skok vysoký. Nejlépe se za náš oddíl vedlo Těmto atletům a atletkám:

1. místo

Žcm Tomáš Kraus = 800m / 2:24,33 min.

EleH Leonard Mastný = 600m / 1:55,35 min.

Dky Eliška Vébrová = 100m / 13,01s

Žci Jakub Daněk = 60m / 7,54s

2. místo

Žky Nela Procházková = 800m / 2:29,15 min.

Dci Martin Vostatek = 100m / 11,84s

Ž Anna Šobrová = skok vysoký / 1,64m

3. místo

Ž Klára Sobotková = 300m / 40,06s

Dci Jan Drmela = 100m / 12,01s

Žci Martin Houdek = 60m / 7,75s

Všem vytrvalcům i dalším našim atletům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu!

kompletní výsledky Chodské 1500: https://online.atletika.cz/vysledky/44966/0/2

Další akcí oddílu TJ Sokol SG Plzeň - Petřín byl 2. příměstský tábor našich nejmladších pod vedením trenérů Aleše Sutnara, Lucie Šrámové a Denisy Tyrové. Nejmladší atleti se v dávném Starověku vydali bojovat proti mocným Titánům, zdolat všechny jejich nástrahy a udržet horu Olymp jakožto cíl jejich dlouhé cesty. Kromě různých táborových her se v dopoledních trénincích sebezdokonalovali také v běhu, skoku do dálky a skoku vysokém, ale zkusili si také všechna vrhačská atletická náčiní. I druhý příměšťák se velice povedl a již teď se těšíme na příští rok a doufáme, že se stejně jako soustředění pro velké stanou i příměstské tábory našich přípravek tradičními.

A včera proběhly rovnou dva závody: 3. kolo I. ligy družstev v Praze na Děkance, kterého se za oddíl zúčastnili petřínské ženy a současně 2. kolo Oblastního Mistrovství družstev dospělých, kterého se účastnilo družstvo žen i mužů a to se konalo na stadionu ve Stříbře. V praze naše ženy obsadily 4. příčku s počtem 116,5b. Nejlépe celkovému bodovému zisku v kole přispěly Tyto atletky: Klára Sobotková, Nikola Vimmerová a Lucie Zavadilová. Ve Stříbře ženy obsadily se 102b 2. místo a muži brali 4. pozici s počtem 100b. Za ženy nejlépe bodovaly: Julie Ženíšková, Kateřina Ivasienková, Michaela Štěrbová a Kristýna Čechová. Za muže pak: Kryštof Baxa, David Žahour a Vojtěch Soukup.

Všem družstvům patří velká gratulace za pěkné bodové zisky a výkony!

kompletní výsledky 3. kola I. ligy družstev: https://online.atletika.cz/vysledky/44627/0/2

výsledky OMD dospělých: https://online.atletika.cz/vysledky/44669/0/2

3. kolo I. ligy soutěže družstev bylo zároveň posledním kolem Této soutěže. Po součtu hlavních i vedlejších bodů obsadilo družstvo petřínských žen pod vedením trenéra Mgr. Ivana Hubáčka krásné 3. místo. Ženy si tak zajistily účast v I. lize i příští rok. Gratulujeme ke skvělému výkonu!

Navíc přinášíme zprávu, že od dalšího týdne již probíhají tréninky všech našich atletických skupin v tradiční časy a dny, které jsou uvedeny v sekci: Tréninkové skupiny.

Sportu zdar! Smile

Aktualizováno ( Neděle, 23 Srpen 2020 10:12 )
 
Zprávy z první části léta PDF Tisk Email
  
Čtvrtek, 06 Srpen 2020 00:00

Všechny zdravíme a přinášíme zprávy z červencové části letních prázdnin!

Mezi 20. - 24. červencem úspěšně proběhl první příměstský tábor našich přípravkářů pod vedením trenérů Karolíny Drápelové a Aleše Sutnara, kteří si pro nejmladší atlety připravili program v tajuplném magickém fantasy světě. Nejmladší atleti tak úspěšně utekli z temného čarodějného vězení Azkabanu a zahráli si známou kouzelnickou hru famfrpál, absolvovali návštěvu magických bytostí u mágovy věže Chlum, překonali tajuplný experiment Dr. Karla Drápela a dis. Alešky Sutnarové a nakonec objevili a uchránili živé vejce z dračího doupěte. Kromě spousty týmových dobrodružství se navíc přiučili různým atletickým dovednostem - např. zacházení se startovními bloky, sportovní chůzi, štafetovým předávkám i technice skoku do výšky. Děkujeme za další skvělý ročník příměstského tábora, který se doufejme stane tradicí! Wink

Na skvělé letní zážitky nejmladších navázala atletka Kateřina Čermáková pod vedením trenérky Mgr. Karolíny Prokopové pěkným umístěním na Mistrovství České Republiky žactva ve vícebojích v Praze Edenu 24. a 25. července = 8. místem. Kačce se v sedmiboji povedlo získat 4563b a na vedoucí závodnici v celkovém součtu ztratila pouhých 283b. Nejlépe se Kačce vedlo v dálce, kterou vyhrála a výkonem 5,84m s podporou větru +0,6 m/s je v čele republikových tabulek jako NL (National Leader).

Takový byl úspěšný červenec. V srpnu se můžete těšit na Mistrovství České republiky dospělých, které se bude konat v Plzni a shlédnout budete moct kromě zajisté skvělých výkonů také práci našich rozhodčích pod vedením garantky oddílových rozhodčí Mgr. Erny Linhartové. Dále proběhne tradiční soustředění žactva a dorostu na Šumavě, druhý příměstský tábor přípravek v Plzni a rozběhnou se i další závody běžeckého poháru v přespolních bězích. Koncem srpna se odehrají další kola závodů družstev.

Přejeme příjemnou druhou část léta! Cool

Aktualizováno ( Neděle, 23 Srpen 2020 10:02 )
 
2. kolo I. ligy družstev žen sk. A PDF Tisk Email
  
Sobota, 18 Červenec 2020 00:00

Dnes 18. 7. 2020 proběhlo v Domažlicích další kolo závodu družstev mužů a žen I. ligy. Přes úvodní zatažené počasí závod probíhal za slunečného teplého dne a s dobrou organizací. Petřínské družstvo žen zde potvrdilo formu a s konečným výsledkem 137,5b obsadili bronzovou příčku a potvrzují svou pozici v I. lize. Nejlépe bodujícími atletkami 2. kola jsou za petřínské ženy: Klára Sobotková, Nikola Vimmerová a Anna Šobrová.

Ženám družstva "A" moc gratulujeme a držíme palce, aby stejně tak skvěle anebo lépe vyšlo i 3. závěrečné kolo!

výsledky 2. kola: https://online.atletika.cz/vysledky/44626/0/2

Aktualizováno ( Sobota, 18 Červenec 2020 17:37 )
 
1. kolo OMD dospělých PDF Tisk Email
  
Úterý, 14 Červenec 2020 00:00

V sobotu 11. 7. se na stadionu města Plzně konalo první kolo Oblastního Mistrovství družstev Plzeňského a Karlovarského kraje mužů i žen, ve kterém si obě naše dospělácká družstva vedla slibně. Čerstvé posily máme letos kromě nadšených starších žáků a žákyň také z Domažlic a již tradičně spolupracujeme s atletickou akademií z Prahy. Po dešti byly pro vytrvalce ideální podmínky, pro sprintery trochu chladněji, ale i tak byly na domácí půdě k vidění zajímavé výsledky. Družstvo mužů se součtem získaných 191b umístilo na skvělém 2. místě a družstvo petřínských žen "B" bralo 76b čtvrtou pozici. Nejlépe bodovým ziskem svým týmům pomohli za muže: Albert Weber, Tomáš Mrázek a Kryštof Baxa. Za ženy pak: Julie Ženíšková, Natálie Andrýsová a Kristýna Prokopová.

Všem atletům díky za povedené 1. kolo družstev!

kompletní výsledky: https://online.atletika.cz/vysledky/44667/0/2

 
Západočeská veteraniáda 2020 PDF Tisk Email
  
Úterý, 14 Červenec 2020 00:00

Jako každý rok již tradičně, proběhly na našem petřínském stadionu na Slovanech závody veteránů. I díky zrušení dalších velkých závodů během pandemie COVID-19, sjeli se na Západočeskou veteraniádu letos závodníci z větších dálek České republiky a klasicky všech možných kategorií mužů a žen nad 35 let. Závod proběhl ve slunečnou sobotu 4. 7. 2020 za pohodové atmosféry a bezchybné práce organizátorů a rozhodčích, kteří jsou již na Tuto tradiční akci velice dobře připraveni.

A zde je přehled výsledků našich domácích závodníků:

vrh koulí: M55 (6kg) Jiří Krumpos = 9,91m (1. místo)

hod diskem: Ž35 (1kg) Zuzana Henzlová = 16,41m (1. místo) / M60 (1kg) Václav Anton = 27,85m (2. místo) a Stanislav Kadlec = 25,20m (3. místo) / M55 (1,5kg) Jiří Krumpos = 32,58m (1. místo)

hod oštěpem: M60 (600g) Václav Anton = 27, 90m (2. místo) / M55 (700g) Jiří Krumpos = 29,17m (2. místo)

V rámci Západočeské veteraniády se jako každý rok soutěž ve vrhu koulí koná jako závod Memoriálu Josefa Špuláka. Tento rok v přepočtu na koeficienty WMA z roku 2014 v Memoriálu zvítězil Bedřich Řechka (v přepočtu 17,37b) a na druhém a třetím místě se umístili Václav Sosna a Jiří Šolar.

Připojujeme gratulaci panu Václavu Hejdovi, který ve vloženém závodu na 100 yardů (0,9144m) zaběhl nový rekord pro kategorii M90 = 18,9s.

Těšíme se na shledání všech i příští rok!


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 44

Vyhledávání

Navštivte fotogalerii

Banner

Náš sponzor

Banner
Banner