TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Léto 2023 PDF Tisk Email
  
Pondělí, 04 Září 2023 00:00

Během letních měsíců tohoto roku zaznamenal náš oddíl hned několik zajímavých akcí a úspěchů. 4. 6. se na městském atletickém stadionu v Plzni konalo Mistrovství v dlouhých překážkových bězích a hodu kladivem, kde se naše dorostenka Kristýna Čechová umístila na skvělém 2. místě na trati 2000m překážek v osobním maximu 8:29,37 min. Žákyně Kateřina Nováková si skvěle vedla v kladivu, které dohodila do vzdálenosti 24,48m a vybojovala tak stříbrnou medaili. 17. června proběhl větší závod a to Mistrovství České republiky juniorů a dorostu v Praze na Julisce. Zde jsme zaznamenali jednu bronzovou medaili a několik finálových umístění. O medaili se v hodu diskem juniorek postarala Eliška Dobešová, která své náčiní poslala do vzdálenosti 40,74m. Do finále se v běhu na 400m dorostenek probojovala Anna Reichová, v soutěži trojskoku juniorek Marina Nedělová a ve skoku vysokém juniorek Anna Šobrová. 25. 6. následovalo Mezikrajové utkání staršího žactva, které proběhlo ve Staré Boleslavi. Zde se předvedl především náš závodník Adam Novák, který se umístil na 1. místě v běhu na 300m, ve vrhu koulí skončil čtvrtý díky nejlepšímu osobnímu výkonu 13,86m a k celkovému druhému místu mezi kraji pomohl družstvu také svou účastí ve štafetě 4x60m. Na začátku července proběhl tradiční závod s názvem Západočeská veteraniáda na Petřínském stadionu a tato akce se opět za přispění všech závodníků i rozhodčích a organizátorů pod vedením Ing. Jiřího Bastla velice vydařila. V Ostravě ve Vítkovicích se uskutečnilo v prvních červencových dnech 1. - 2. 7. Mistrovství České republiky do 22 let, ve kterém se blýskla ženská štafeta 4x400m ve složení Voříšková/Viktorová/Reichová/Sládková, která proběhla cílem v čase 3:46,64 min. na úžasném 2. místě. V létě navíc proběhly dva příměstské atletické tábory pro mladé atlety pod vedením Bc. Aleše Sutnara a letní atletické soustředění na Šumavě pod vedením Mgr. Karolíny Kupecké, kterého se zúčastnilo 70 petřínských členů. 26. srpna jsme zaznamenali také úspěch žákyně Zuzany Šmákalové, která si v rámci závodu Chodská 1500, který je zároveň krajským Mistrovstvím v běhu na 1500m, doběhla pro stříbrnou medaili v čase 5:42,18 min., což je její nejlepší osobní výkon. Nadále naši vytrvalci závodí v rámci Běžeckého poháru mládeže, z jehož závodů si pravidelně vozí body a skvělá umístění do celkového hodnocení.

Držíme všem palce, aby jejich přesun z volnočasového léta do pracovního podzimního procesu byl co nejhladší a těšíme se na pravidelné setkávání při trénincích, závodech a dalších atletickým akcích. Za oddíl TJ Sokol SG Plzeň - Petřín, Aleš Sutnar


 

Vyhledávání

Navštivte fotogalerii

Banner

Náš sponzor

Banner
Banner