TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Začátek pokoronavirové sezony PDF Tisk Email

Sobota, 20 Červen 2020 00:00

Přinášíme zprávu z několika závodů po konci nouzového stavu, kterých se naši atleti zúčastnili:

1) - 9. 6. se naše mladší žactvo zúčastnilo 1. kola družstev skupiny B ve Stříbře, ve kterém na rozjezd naši mladší žáci skončili na 2. místě a mladší žákyně obsadily 4. pozici. Mezi nejlépe bodující patří: Tomáš Kraus, Leonard Mastný a Martin Dubový a také Anna Cvalínová, Adéla Matoušková a Lucie Čermáková.

2) - Ve stejný den se v Plzni na domácím stadionu odehrály oddílové závody staršího žactva a dorostu ve skoku o tyči a hodu diskem. Tyčku dorostenců ovládl novým osobním rekordem Kryštof Baxa, který překonal hranici 2,45m. Soutěž žáků vyhrál Matyáš Neumayer výkonem 2,10m a na druhém místě skončil Marek Ruttner, který si také udělal osobák a přeskočil 1,70m. V hodu diskem zvítězil také Kryštof Baxa výkonem 29,06m a u dorostenek zvítězila Eliška Popelová, která hodila 17,78m, na 2. místě skončila Adéla Husáková výkonem 17,36m. Mezi žáky dominovali disku na prvních třech pozicích: Jakub Daněk 24,75m, Matyáš Neumayer 23,17m a Zdeněk Štrunc 19,67m. U starších žákyň zvítězily: Eliška Dobešová 29,43m, Kateřina Čermáková 20,38m a Kristýna Prokopová 18,46m.

3) - V sobotu 13. 6. se ve Stříbře uskutečnilo Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje žactva, kde se nejlépe dařilo Těmto atletům:

1. místo:

Kateřina Čermáková = skok daleký / 5,73m

Simona Nosková = 1500m / 5:28,01 min.

Tomáš Kraus = 800m / 2:25,08 min.

Prokopová, Procházková, Hezinová, Čermáková = 4x300m / 2:59,53 min.

Zeman, Štrunc, Houdek, Daněk = 4x60m / 29,53s

Medailistům srdečně gratulujeme a všem děkujeme za skvělý průběh Mistrovství!

4) - A 17. 6. proběhlo opět ve Stříbře Mistrovství Plzeňského kraje ve víceboji mladšího žactva s vloženými závody starších žáků a žákyň. Mezi mladšími žáky se nejlépe vedlo Tomáši Krausovi, který s vítězstvím v běhu na 800m / 2:27,64 min. se umístil na 9. místě. U mladších žákyň se nejlépe předvedla Adéla Matoušková, která se celkově umístila na 14. místě.

celkové výsledky všech závodů:

Navíc skončily i mítinky Plzeňského kraje, kterých se naši závodníci účastnily a jejichž výsledky můžete nalézt na stránkách PKAS (Plzeňského krajského atletického svazu) nabo na webu ČAS (Českého atletického svazu). Na výsledky prvního závodu Běžeckého poháru ze 14. 6. ve Stříbře si ještě budeme muset počkat. O Tomto víkendu můžete držet palce našim vícebojařům, kteří závodí na městském stadionu u nás v Plzni a poté se těště na výsledky ze soutěží družstev, které budou následovat.

Aktualizováno ( Sobota, 20 Červen 2020 12:47 )