TJ Sokol SG Plzeň - Petřín

Oslava výročí 100. let sokolské jednoty Plzeň Petřín 1919 - 2019 PDF Tisk Email
  
Čtvrtek, 12 Září 2019 00:00

Dnes 12. 9. 2019 proběhl na stadionu a v budově našeho oddílu Den otevřených dveří na oslavu stoletého výročí založení petřínské sokolské jednoty. Byli pozváni důležití hosté z řad zastupitelů města Plzně, ale i bratři a sestry z dalších plzeňských sokolských jednot. Dále se sešli i členi jednoty, takže celá akce byla brána jako přátelské setkání. V programu bylo možno zhlédnout trénink mladších a starších žáků atletického oddílu, cvičení nejmenších sokolíků v rámci všestrannosti a vystoupení petřínských šermířů. Navíc sokolové oblečení v historických krojích kladli věnce u pomníku na boční straně naší sokolovny, který je věnován padlým petřínským sokolům v době okupace za 2. světové války a také předvedli pořadové cvičení s přehlídkou historických praporů. Celou akci doprovázela výstava historických sokolských předmětů. Ke stoletému výročí byla navíc sepsána a vydána knižní publikace, která obsahuje průběh činností jednoty od prvopočátku až po dnešní dobu, která je k dispozici ke koupi všem členům i dalším zájemcům.

Za vydařenou akci můžeme děkovat hlavně starostovi Ing. Jiřímu Bastlovi a vedoucímu šermířské sekce Pavlu Michalcovi za sepsání úžasné publikace, přípravu výstavy a uspořádání celé akce! Děkujeme ale také všem dalším funkcionářům, trenérům a členům, kteří se příprav na akci účastnili a v neposlední řadě všem přítomným a hostům, kteří se dostavili a společně s námi si akci dozajista užili.

Nakonec přeji, doufám nejen za sebe, Petřínu mnoho úspěchů a minimálně dalších 100 let činnosti! Smile

 

Vyhledávání

Navštivte fotogalerii

Banner

Náš sponzor

Banner
Banner