Sokol Plzeň - Petřín

Sportovní akademie podpoří Sokol PDF Tisk
Neděle, 19 Únor 2017 19:20

Sportovní akademie podpoří Sokol

Jak zde již napsal Honza Sutnar, dohodli jsme se na spolupráci mezi atletickým oddílem Sokola Plzeň a klubem sportovní všestrannosti Sportovní akademií Praha.

Sportovní akademie byla založena před pěti roky při FTVS UK, jako klub, který preferuje sportovní, nikoliv pouze atletickou všestrannost. Neshodujeme se zcela s projekty Českého atletického svazu ohledně přípravy dětí a mládeže. Víme, že i basketbalisté ustupují od mini basketu, stejně tak jako házenkáři od mini házené, či hokejisté zařazují více kompenzačních činností z jiných sportů tak, aby dětem neomezovali přirozený rozvoj základních pohybových schopností. Jsme přesvědčeni, že příliš brzká specializace a forsírování nácviku omezeného rozsahu disciplín, vede k opotřebování psychomotorických sil a ztrátě zájmu o sport a pohybovou aktivitu. Nikomu nic nevnucujeme. Jsme přesvědčeni, že naše cesta je správná a za svým názorem si stojíme. Přáli bychom si, aby naši mladí sportovci byli dobrými ba skvělými atlety, ale pokud bude v jejich raném věku převládat atletická specializace, nemusíme je později vidět tam, kde bychom chtěli.

Obklopili jsme se trenéry z jiných sportovních odvětví. Ve svém středu máme hokejistu, basketbalistku, trenéry plavání, gymnastiky, bojového umění, pravidelně cvičíme s fyzioterapeutkou atd.

Ano, přejeme si, aby se z našeho zhruba 100 členného klubu, moderně řečeno, generovalo co nejvíce dětí, nadšených pro královnu sportů, pro kterou dýcháme i my.

Vybrali jsme 15 dětí, o kterých si myslíme, že jsou schopné posílit mladé petřínské atlety.

Důvodů proč do Plzně a ne do nějakého pražského oddílu je hned několik. Nechceme je zde zbytečně rozebírat, abychom se někoho nedotkli. Jako atletičtí trenéři patříme pod křídla Sokola a několik let jsme zde pomáhali s extraligou. Výhodou také je, že sídlíme ve Vokovicích v Praze 6 a na závody do Plzně jedeme asi tak dlouho jako např. do Vršovic v Praze 10.

Uvidíme, jak se náš společný nápad s ing. Jirkou Bastlem osvědčí.

Za vedení Sportovní akademie

Pavlína a Vítek Vostatkovi

 

Vyhledávání

Navštivte fotogalerii

Banner

Náš sponzor

Banner
Banner